Zniesiono obostrzenia, ale wirus to nadal realne zagrożenie


Kraje znoszą obostrzenia dotyczące zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, mimo to wirus jest nadal aktywny. WHO, światowa organizacja zdrowia apeluje. W niedzielę odnotowano największy od początku epidemii dobowy przyrost zakażeń koronawirusem na świecie.


W niedzielę (21 czerwca) WHO odnotowało największy jak dotychczas dobowy przyrost nowych zakażeń - było ich 181 232. Na ten dzień, na świecie zarejestrowano dokładnie 8 708 008 zarażonych wirusem. Statystyki zakażeń mają tendencję wzrostową. Najgorzej sytuacja wygląda w Ameryce Północnej i Południowej. Tylko tam w niedzielę pojawiło się ponad 116 tysięcy nowych przypadków.


Na dzień dzisiejszy w Polsce wykryto już ponad 32 tysiące zakażonych. Zmarło 1359 osób.


Choć część z obostrzeń została zniesiona to nadal warto stosować się do zasad bezpieczeństwa. Według aktualnych rozporządzeń można poruszać się po ulicach, parkach czy też lasach bez maseczek ochronnych, ale z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Pamiętajmy, że obowiązuje jednak noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach w miejscach publicznych takich jak sklep, galeria, czy też urząd. Według ustalonych norm, w restauracji powinno się zdejmować maseczkę tylko na czas spożywania posiłku.


Dzięki maseczkom w większej mierze chronimy ludzi w naszym otoczeniu niż siebie samych. Nie bądźmy jednak egoistami i nie narażajmy bliskich swoich jak i cudzych na zakażenie. U wielu ludzi choroba rozwija się bezobjawowo. W takim przypadku możemy zarażać innych, nie będąc tego świadomi. Warto nadal pamiętać o dezynfekcji rąk czy też smartfona, na których zbiera się najwięcej bakterii, a wirus z łatwością może się przenosić. Raz nałożone ubrania, powinno się uprać. Koronawirus może być transmitowany na różnych materiałach, powierzchniach czy też naszej skórze.


#koronawirus #epidemia #bezpieczeństwo #WHO #wzrostzachorowań #wirus #obostrzenia #COVID19

10 wyświetlenia0 komentarz

+48 730 055 558

Sidorska 102, Biała Podlaska, 21-500,

Polska

©2020 Hand of Hope.