Dziś Światowy Dzień Środowiska. Zacznij od małych kroków


Dzisiaj (5 czerwca) obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Jest to najpopularniejszy dzień pozytywnych działań na rzecz ochrony środowiska na całym świecie. Święto zostało ustanowione w 1972 roku podczas Konferencji Sztokholmskiej.


Każdy może przyłączyć się do świętowania. Nawet najmniejsze rzeczy, na pozór błahe mogą mieć pozytywny wpływ na nasze środowisko.


Jako fundacja, która w obszarze swoich działań ma także ochronę środowiska zachęcamy do zmiany swoich codziennych nawyków. Jednym z działań, które pozytywnie wpłynie na nasze otoczenie jest choćby wymiana zwykłych żarówek na energooszczędne bądź LED oraz oszczędzanie światła i zakręcanie wody podczas mycia zębów. Jeśli mamy taką możliwość, warto wybierać programy "eko" w różnego rodzaju sprzętach domowych.


By zadbać o środowisko możemy również ograniczyć zużycie jednorazowych toreb plastikowych, zamieniając je na materiałowe torby zakupowe wielokrotnego użytku. Takie działanie pozwoli także zaoszczędzić kilka groszy w domowym budżecie. Podczas zakupów warto wybierać produkty pochodzące z recyklingu, między innymi zeszyty czy też papier. Ubrania, których nie nosimy możemy przekazać znajomym lub potrzebującym. W ten sposób nie tylko zyskujemy miejsce w szafie na nowe ubrania, ale także pomagamy innym ludziom i środowisku.


O tym, że należy w nim odpowiednio segregować odpady, chyba nie musimy już nikomu przypominać. Jest to istotny krok, który pozwala na wytwarzanie nowych rzeczy codziennego użytku przy jednoczesnym oszczędzaniu surowców.


Istnieje wiele więcej sposobów codziennego wsparcia ekologii. Zmiana nawet najmniejszych nawyków może skutkować czymś pozytywnym.


#handofhope #ekologia #środowisko #ochronaśrodowiska #dzieńochronyśrodowiska #eko

11 wyświetlenia0 komentarz

+48 730 055 558

Sidorska 102, Biała Podlaska, 21-500,

Polska

©2020 Hand of Hope.