Daj ubraniom "drugie życie". Planujemy nową inicjatywę


Niepotrzebne ubrania często wyrzucamy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że aż 95 procent takiej odzieży można wykorzystać ponownie, a tym samym pomóc innym ludziom czy też środowisku.


Nasze upodobania modowe zmieniają się w zawrotnym tempie. Powoduje to, że często kupujemy duże ilości ubrań, które zwykle służą nam przez jeden sezon, a później "lądują" na dnie szafy lub na wysypisku.


Z niepotrzebnych ubrań można jednak zrobić użytek wykorzystując je ponownie, sprzedając lub przekazując osobom potrzebującym. W ten sposób nie tylko działamy proekologicznie i troszczymy się o środowisko, ale również o drugiego człowieka. Wiele osób w ciężkiej sytuacji życiowej nie może pozwolić sobie na zakup odzieży adekwatnej do pory roku, czy też nowej odzieży dla dzieci, z której małe pociechy tak szybko wyrastają.


Istnieje wiele instytucji, które organizują cykliczne zbiórki odzieży w miastach. Możemy również sami wyjść z inicjatywą, pytając lokalnych działaczy społecznych, pracowników MOPS czy też fundacje pomocowe o zapotrzebowanie na taką odzież w znajomych im rodzinach, będących w trudnej sytuacji.


Jako fundacja planujemy zorganizowanie takiej zbiórki odzieży, którą następnie przekażemy potrzebującym. Akcja jest na etapie planowania i dokonywania formalności, tak by odbyła się zgodnie z obowiązującymi normami i prawem. Na tym etapie możemy zdradzić jednak, że będzie to nasza pierwsza międzynarodowa inicjatywa. Więcej szczegółów wkrótce.


#fundacja #fundacjahandofhope #odzież #zbiórkaodzieży #pomoc #ekologia


16 wyświetlenia0 komentarz

+48 730 055 558

Sidorska 102, Biała Podlaska, 21-500,

Polska

©2020 Hand of Hope.